تاریخ 1396/01/29 زمان 09:55:29 بازدید 440
عارف در جمع خبرنگاران:

روحانی نامزد اصلی اصلاح طلبان است/ رای وی بیشتر از دوره قبل خواهدبود

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نامزد اصلی اصلاح طلبان در انتخابات است، گفت: با انسجام ما رای روحانی بیشتر از دوره قبل خواهد بود.

 

به گزارش همکاری ملی، محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ثبت نام برخی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: حضور و ثبت نام افراد طبیعی است و نمی توان از آن جلوگیری کرد البته نامزد اصلی ما آقای روحانی است.
وی اظهارامیدواری کرد که با حضور فعال وی و انسجام اصلاح طلبان رای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر از دوره قبل باشد.

**حضور جهانگیری در انتخابات طبیعی است
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان همچنین درباره ثبت نام اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حضور وی طبیعی است و اگر به هر دلیل نیاز باشد، کار را دنبال می کند.
عارف بر لزوم رعایت اخلاق در انتخابات تاکید کرد گفت: همه باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و این مساله همواره مبنای انقلاب ما بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد که همه گروه ها و جریان ها مبنای حرکت خود را قانون و اخلاق قرار دهند.
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعتراض برخی مراجع عظام نسبت به تعدد ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امیدواریم با تفاهم میان شورای نگهبان، دولت و مجلس این موضوع به طور قانونمند حل شود و دولت در لایحه جامع انتخاباتی حتما این موضوع را لحاظ کند، در غیر این صورت مجلس این موضوع را در قالب طرحی پیگیری خواهد کرد.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان همچنین درپاسخ به سوالی درمورد ثبت نام تنی چند از اعضای این شورا در انتخابات شوراها و نحوه بسته شدن لیست‌ها گفت: به آنهایی که ثبت نام کرده‌اند، اعلام کردیم که در بستن لیست‌ها هیچ نقشی نخواهند داشت و در جلساتی هم که در استان‌ها تصمیم گیری می‌شود به هیچ وجه نامزدها شرکت نمی‌کنند.
وی گفت: در این راستا درخواست کرده‌ایم که اعضای حقوقی،‌ نماینده‌های خود را تغییر دهند و در مورد افراد حقیقی نیز بدون حضور آنها تصمیم‌گیری می‌شود.
وی تاکید کرد: ما در این زمینه ضوابط روشن داریم که امیدواریم لیست قوی و جامعی را براساس شایسته سالاری ارائه کنیم.
رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین درباره نامه 9 چهره اصلاح طلب به عارف که خواستار انتخاب افراد پاک دست برای انتخابات شوراها شدند، گفت: ما دو شرط وتو کننده داریم که یکی از این دو شرط پاکدستی افراد است.
 

 

 

انتهای پیام /*

بیانیه پایانی سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی