تاریخ 1396/01/29 زمان 10:00:17 بازدید 448

10 هزار نفر در دولت یازدهم جذب پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان شدند

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه 10 هزار نفر در دولت یازدهم جذب پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان شدند، گفت: براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزارت علوم تا تیر سال جاری، بسته آموزش مهارتی دانشجویان را تدوین می کند.

 

محمد فرهادی در نشست روسای دانشگاه های کشور با محوریت نقش دانشگاه ها در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» در محل وزارت علوم افزود: در بازنگری برنامه های درسی دانشگاه ها نیز به موضوع مهارت آموزی و انطباق با بازار کار توجه شده است.
وی با اشاره به تفویض اختیار وزارت علوم در زمینه تصویب برنامه درسی به دانشگاههای سطح 1 و 2 تاکید کرد: باید رشته های جدیدی تصویب شود که مطابق بازار کار، مورد نیاز جامعه و تقاضای داوطلبان تحصیل در دانشگاهها باشد و از دادن مجوز به رشته های تکراری خودداری شود.
وی اجرای آمایش آموزش عالی را یکی از برنامه های مهم وزارت علوم در سال 1396 اعلام کرد و گفت: مناطق دهگانه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی تشکیل شده و سایر بخش های این طرح نیز در حال اجرایی شدن است.
وزیر علوم افزود: در راستای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال» طرح کارورزی دانشجویان به اجرا در خواهد آمد که در این زمینه با توجه به تصویب شورای عالی اشتغال و حمایت مالی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در مرحله اول اجرای طرح کارورزی برای دانش آموختگان دانشگاه ها، فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در اولویت هستند.
وی پارک و های علم و فناوری و شرکت های دانش و بنیان را بستر مناسبی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها دانست و گفت: اکنون 30 هزار نفر در این شرکت ها مشغول فعالیت هستند که 10 هزار نفر از آنها در دولت یازدهم به این شرکت ها وارد شده اند.

** دانشگاه ها نقش مهمی در افزایش حضور حداکثری مردم در انتخابات دارند
بر اساس اعلام وزارت علوم، فرهادی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه گفت: دانشگاه ها نقش مهمی در افزایش حضور حداکثری مردم در انتخابات دارند.
وزیر علوم تاکید کرد: با رای اکثریت هیئت های سه نفره نظارت بر تشکل های اسلامی در دانشگاهها، هریک از نامزدهای تایید صلاحیت شده یا نمایندگان آنها و یا فعالان سیاسی می توانند در محیط دانشگاهها حضور یافته و دیدگاه های خود را تبیین کنند.
وی با اشاره به نقش مهم انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران و تاثیرات داخلی و بین المللی آن گفت: دانشجویان می توانند با برگزاری میزگرد، نشست تخصصی و جلسات مناظره نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات ایفا کنند.
 

 

 

انتهای پیام /*

بیانیه پایانی سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی