تاریخ 1396/01/29 زمان 10:29:35 بازدید 487

مهره‌چینی در تیم ملی با توجه به طرح جدید اتحادیه جهانی کشتی

 

اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد معتقدند ترکیب تیم‌های اعزامی به قهرمانی آسیا و بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی طبق طرح جدید اتحادیه جهانی چیده شده است.

به گزارش مهر، با توجه به طرح سیدبندی اتحادیه جهانی، کشتی گیران باید برای حضور در میادین مهمی از جمله رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه به امتیازات لازم دست یابند. از این رو بسیاری از برنامه‌های کاروان اعزامی کشتی ایران به رقابتهای قهرمانی آسیا و مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی دستخوش تغییر شد. این در حالی است که شورای فنی نیز ترکیب اعزامی به این دو میدان پیش رو را طوری انتخاب کرد که بیشترین بهره را با رعایت طرح سیدبندی اتحادیه جهانی برده باشد.

علی بیات، سرپرست تیم ملی کشتی آزاد همزمان با آغاز دومین اردوی آماده سازی ملی‌پوشان در سال جدید به خبرنگار مهر، گفت: با توجه به طرح جدید اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر سیدبندی کشتی گیران در رقابت‌های جهانی، نفرات اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا در هند را انتخاب کردیم و سعی شد همه چیز با مشورت شورای فنی و همچنین دقت عمل بیشتری انجام شود.

وی افزود: ترکیب تیم های اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی، روز گذشته پس از برگزاری جلسه شورای فنی و تایید این مرجع اعلام شد. آنچه مسلم است همه چیز با در نظر گرفتن سیدبندی اتحادیه جهانی و همچنین کسب بیشترین امتیاز برای کشتی گیران صورت گرفت. البته حضور قدرتمند در هر دو رویداد آسیایی و بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از اهمیت فراوانی برای کادر فنی برخوردار بود و تمامی تصمیمات در جهت داشتن عملکردی موفق در هر دو مسابقه پایه ریزی شد.

بیات با اشاره به اینکه قوانین جدید اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی، تنها کشتی را برای مردم و علاقمندان پیچیده تر کرده و این مساله در نهایت به ضرر این ورزش خواهد بود، تصریح کرد: با توجه به طرح سیدبندی اتحادیه جهانی، نحوه قرارگیری کشتی گیران برتر در جدول مسابقات جهانی فرانسه اهمیت زیادی دارد. بدیهی است کشورهای آسیایی با تمام توان در مسابقات قهرمانی این قاره حضور خواهند یافت و کار را برای ما بسیار سخت خواهند کرد. در حالیکه ما باید در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز به نتیجه قابل قبولی دست یابیم، چراکه این میدان بین المللی هم از جایگاه مهمی برای ما برخوردار است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هدف کادر فنی بها دادن به کشتی گیران جوان و همچنین مهره چینی مناسب در این دو میدان آتی بود. چراکه در کنار این جوانان باید کشتی‌گیران با تجربه و عنوان دار جهانی و المپیکی نیز حضور داشته باشند تا ملی پوشان ما با توجه به طرح سیدبندی به شرایط حضور در رقابتهای جهانی برسند. به هر حال هدف نهایی ما المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که باید تا آن زمان با برنامه ریزی دقیق و مناسبی نسبت به طرح های جدید اتحادیه جهانی گام برداریم.

دومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی از روز دوشنبه در خانه کشتی تهران آغاز شده که ترکیب نفرات تیم ملی برای حضور در  این رقابتها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:یونس سرمستی و رضا اطری (قهرمانی آسیا) حسن رحیمی و یونس سرمستی(بازی های کشورهای اسلامی)

۶۱ کیلوگرم:بهنام احسان پور (قهرمانی آسیا)- مسعود اسماعیل پور (بازی های کشورهای اسلامی)

۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری و مهدی یگانه جعفری (قهرمانی آسیا) میثم نصیری (بازی های کشورهای اسلامی)

۷۰ کیلوگرم: حامد رشیدی (قهرمانی آسیا)مصطفی حسین خانی (بازی های کشورهای اسلامی)

۷۴ کیلوگرم: بهمن تیموری (قهرمانی آسیا) پیمان یاراحمدی (بازی های کشورهای اسلامی)

۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی (قهرمانی آسیا) حسن یزدانی (بازی های کشورهای اسلامی)

۹۷ کیلوگرم: حسین شهبازی (قهرمانی آسیا) امیر محمدی (بازی های کشورهای اسلامی)

۱۲۵ کیلو گرم: کمیل قاسمی و یداله محبی (قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی)

سرمربی: محمد طلایی

مربیان:اکبر دودانگه ، امیر توکلیان، عباس حاجی کناری واحسان لشگری

رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا روزهای ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت در شهر دهلی‌نو هندوستان و بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز روزهای ۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در شهر باکو آذربایجان برگزار می شود.

بیانیه پایانی سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی