تاریخ 1396/01/29 زمان 12:54:33 بازدید 637

دوئل عشقی اراذل و اوباش در «مرتضی گرد»/ اعتراف پسر جوان به قتل

پسر جوانی که در درگیری اراذل و اوباش فرد دیگری را کشته بود، پس از دستگیری اعتراف کرد به خاطر عشق به یک دختر اقدام به قتل کرده است.

 به گزارش مهر، ساعت ۱۰ صبح روز ۲۹ اسفند ماه وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل درمنطقه مرتضی گرد – خیابان حسینی به کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی ۲۲ ساله به نام علی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز ( چاقو ) به ناحیه گردن فوت کرده و پدرش نیز از ناحیه کتف دست راست مورد اصابت چند ضربه چاقو قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر مقتول که جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان  منتقل شده بود ، پس از پایان درمان و با حضور در اداره دهم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با شنیدن صدای درگیری از خانه بیرون آمدم،دیدم که پسرم با سه جوان دیگر درگیر شده ؛ قصد پایان درگیری آنها را داشتم که ناگهان یک نفر از آنها با چاقو ضربه ای به سمت پسرم پرتاب کرد که چاقو به گردنش خورد. در ادامه آنها مرا نیز با چاقو مجروح کرده و از محل متواری شدند.

کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور درمحل جنایت به تحقیق از همسایگان و شاهدان جنایت پرداخته و در همان تحقیقات اولیه از چند شاهد درگیری اطلاع پیدا کردند که چند تن از اراذل و اوباش منطقه ی  مرتضی گرد با یک موتورسیکلت به در منزل مقتول آمده، در ادامه با مقتول درگیر شده و یک نفر از آنها به نام مهدی ۱۹ ساله  با ضربه چاقو اقدام به کشتن مقتول کرده است.

با شناسایی مهدی  به عنوان عامل اصلی جنایت، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که او از اراذل و اوباش منطقه مرتضی گرد است که بارها به اتهام نزاع و درگیری دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی پسر جوان به عنوان عامل جنایت، دستگیری وی در دستور کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت. کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مهدی پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتش در منطقه مرتضی گرد و در ادامه از تهران متواری شده است.

تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه مهدی همچنان در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که او به تازگی به تهران مراجعه کرده است. بلافاصله با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از محل های تردد مهدی در منطقه مرتضی گرد ، کنترل نامحسوس از این مراکز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا سرانجام در ساعت ۱۸  روز گذشته دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر  به خبرنگار مهرگفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده و انگیزه خود در مشارکت در نزاع و درگیری را بواسطه حمایت از یکی از دوستانش در زمان درگیری با مقتول عنوان داشته و اعلام کرده که یکی از دوستانش بواسطه آشنایی مقتول با یک دختر جوان ، از مدتی پیش با او درگیری پیدا کرده و روز حادثه به طرفداری از دوستش ، به محل سکونت مقتول مراجعه داشته است.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، در ادامه عنوان داشت: متهم در شرایطی منکر ارتکاب جنایت است که تمامی شاهدان صحنه جنایت وی را صراحتا به عنوان عامل جنایت مورد شناسایی قرار دادند.  

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ،عنوان داشت:با توجه به شواهد ، دلایل و قرائن به دست آمده در  طول رسیدگی به پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

بیانیه پایانی سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی